Modelki z Dubaju

“Modelki w dubaju” szokująca opowieść o życiu dziewczyn w krajach arabskich

Prostytucja w krajach arabskich jest powszechnym procederem. Działa tam w myśl zasady “wszyscy wiedzą, nikt nie mówi”. Marcin Morgielewski odważył się poruszyć ten temat we wstrząsającej opowieści pod tytułem “Dziewczyny z Dubaju”. Książką otwiera serię powieści “Niewolnicy”, która będzie poruszała problem ludzi, którzy na Bliskim Wschodzie traktowani są jak produkt handlowy.

Marcin Margielewski – jego opowieść o modelkach z Dubaju

Młode, atrakcyjne dziewczyny często marzą o lepszym życiu, karierze w świecie mody, luksusowych ubraniach i podróżach. Niestety często nie zdają sobie sprawy, iż ludzie który na pierwszy rzut oka chcą pomóc, w rzeczywistości mogą być źli, podstępni i ostatecznie zdolni do wykorzystywania kobiet. “Dziewczyny z Dubaju” to opowieść o młodej dziewczynie, która w pogoni za marzeniami pojechała do krajów Arabskich, konkretnie do Dubaju. Dubaj jest marzeniem podróżniczym wielu osób. Wiele z nas marzy, by zobaczyć najwyższe budynki świata czy zaczerpnąć trochę kultury Bliskiego Wschodu. Niestety ten wyidealizowany świat posiada też mroczne strony. Prostytucja i handel żywym towarem jest tam powszechnym procederem, chociaż jest zabroniona i surowo karana. Powieść Margielewskiego “Modelki z Dubaju” (https://www.taniaksiazka.pl/modelki-z-dubaju-marcin-margielewski-p-1451562.html) opowiada historię z punktu widzenia kobiety, która znalazła się w mieście marzeń szukając szczęścia i nowego życia. Niestety została oszukana i wykorzystana przez handlarzy ludźmi. Jej optymizm, wiara w ludzi i chęć poprawy jakości życia sprawiły, iż przestała zauważać, że świat może mieć ciemną stronę i trzeba mieć “oczy dookoła głowy”. Dzięki jej opowieści, autor ujawnił, co dzieje się na przyjęciach szejków arabskich, jakie koszmary przeżywają młode dziewczyny, które przez prostytucję tracą siłę do życia, wiarę w siebie i nadzieję na powrót do domu. Ujawnia też jak sprytnie i przebiegle działają siatki przestępcze handlarzy ludźmi. “Modelki z Dubaju” to opowieść o cenie, jaką przychodzi zapłacić za naiwność i ślepe podążanie za marzeniami.

O autorze powieści

Marcin Margielewski -na początku swojej kariery pracował jako dziennikarz telewizyjny, radiowy oraz prasowy. Przez kilka lat podróżował, mieszkając w różnych zakątkach świata, między innymi właśnie w Dubaju. Na swoim koncie Margielewski posiada wiele innych książek w podobnej tematyce. Jest autorem wielu bestsellerowych powieści:  “Jak podrywają szejkowie” (2019), “Była arabską stewardesą” (2019), “Zaginione arabskie księżniczki’ (2020), “Tajemnice hoteli Dubaju” (2020) i “Urodziłam dziecko szejka” (2020).